ateliercechovi.cz

kdo jsme ?

ZAHRADNÍ ARCHITEKTI

zahradní architekti Čechovi Olomouc návrhy rodinných zahrad

Ing. Lubomír Čech

           &

Ing. Zdenka Čechová

navrhujeme zahrady a veřejné prostory především v Olomouci a okolí

(po dohodě ale přijedeme kamkoliv) 

O NÁS A NAŠÍ PRÁCI

Díky zálibě v umění, architektuře a designu jsme oba vždy směřovali k výtvarnému oboru. Zahradní architektura je oborem, kde se umělecké a výtvarné principy přímo promítají do reálného prostředí člověka. Jde o práci s živými formami, které oproti neživým materiálům klasickou architekturu obohacují o další úchvatnou dimenzi…dokonalou nedokonalost, každým okamžikem překvapující nestálost a nepředvídatelnou i předvídanou proměnlivost. Každý prostor je jedinečný, každý člověk má své představy a svá přání. Naším úkolem je naslouchat, porozumět a vytvářet harmonické, krásné a funkční prostředí.

VZDĚLÁNÍ A PRAXE

Jsme absolventi oboru Zahradní a krajinářská architektura na Mendelově univerzitě v Brně, Zahradnické fakultě v Lednici.

Po ukončení studia jsme oba nastoupili do ateliéru renomované a v oboru známé společnosti ZAHRADA Olomouc s.r.o. Zde jsme řadu let pracovali na mnoha (více než stovce) zajímavých, malých i velkých projektech veřejné i privátní zeleně. Máme zkušenosti s projekty parků, náměstí, zámeckých zahrad, rekreačních areálů, biokoridorů i soukromých zahrad a koupacích jezírek. Svoje letité profesní zkušenosti teď uplatňujeme v naší soukromé praxi.

 

Zde se můžete prohlédnout naši práci.